ludzie, biiuro

Wielu badaczy uważa, że wizerunek firmy budowany jest przede wszystkim w oparciu o jej osobowość, tak jak w przypadku ludzi, tak i w przypadku firmy, wiele czynników ma wpływ na osobowość firmy. Wizerunek, identyfikacja wizualna (branding) tworzy zatem tożsamość danej firmy, jej reputacja , atmosfera, forma pierwszego kontaktu jak i sposób traktowania klienta.

Wizerunek a także identyfikacja wizualna firmy można rozumieć jako pewien rodzaj strategii komunikacyjnych oraz rozwojowych.

Sama tożsamość firmy

, która wypływa z jej wnętrza często związana jest bezpośrednio z jej osobowością i rodzajem filozofii jaką prowadzi dana firma. Wizerunek firmy rozumiany z tego punktu widzenia można zatem porównać do obrazu, który budują różne barwy i ich otoczenie. Wizerunek firmy wpływa na strategię prowadzenie przez nią działalności, nie jest to zadanie łatwe i wymaga precyzji oraz doskonałej organizacji zespołu.

Warto także zastanowić się nad bieżącym wizerunkiem firmy

, to jak on wygląda i co chcemy w nim zmienić, ważne jest to by zdawać sobie sprawę  z istniejących przeszkód, a także mieć świadomość założonego celu i strategii. Wizerunek firmy i identyfikacja wizualna potrafią budować tylko najlepsi i najbardziej cierpliwi stratedzy, którzy są świadomi swoich zalet i wad.

 

Zobacz na: www.whiteart.pl/portfolio/identyfikacja-wizualna